https://www.traditionrolex.com/50https://www.traditionrolex.com/50https://www.traditionrolex.com/50 Novinky | Fermentační tanky, cylindricko kónické tanky, myčky KEG sudů, plničky pivních láhví, nerezové pivní ležácké tanky https://www.traditionrolex.com/50  

Vyrábíme tlakové i beztlakové nerezové tanky pro pivovarnický, potravinářský, farmaceutický a chemický průmysl. Naší hlavní výrobní činností jsou návrhy a výroba technologických celků pivovaru, produkujeme nerezové pivní tanky, CIP stanice, ležácké tanky, varny a technologie na výrobu piva.

fermentační tanky, cylindricko kónické tanky, pivovary, myčky KEG sudů, plničky pivních láhví, nerezové tanky, pivní tanky, ležácké tanky, CIP stanice, nerezový parní vyvíječ

https://www.traditionrolex.com/50

Pivovar TVARG ve Velké Bystřici

15. 01. 2021

Historie pivovaru ve Velké Bystřici sahá až do 16. století, kdy se tehdejší páni z Bruntálska rozhodli pro vybudování pivovaru v této lokalitě. Výroba piva v této části, která historicky náleží královskému 

Pivovar TVARG ve Velké Bystřiciměstu Olomouc, vzkvétala, hlavní zásluhu na tom měli místní hospodští a jejich poptávka po lokálním pivu. Později pivovar přešel v roce 1589 do rukou Olomoucké kapituly. Jako majetek církve pivovar až příliš často střídal správce, kteří si ho od ní pronajímali. Tato změna pivovaru neprospívala a následoval jeho postupný úpadek, který nastal v roce 1943, kdy ho z trhu vytlačily větší a rychleji rozvíjející se pivovary v okolí. 

Historické budovy pivovaru byly dlouhá léta využívány pro jiné účely a areál prakticky chátral. Tento stav trval až do roku 2020, kdy doslova vstal z popela jako bájný pták Fénix. Mladý šikovný tým investorů, ale hlavně pivovarníků, se chopil příležitosti a pustil se do práce. Využili cenné zkušenosti, které si přinesli z úspěšného pivovaru Kosíř, pro rozjezd nové společnosti na novém místě. Úspěšný projekt pivovaru Kosíř samozřejmě pokračuje, ale dopomohl k znovuzrození vaření piva ve Velké Bystřici a vybudování nového pivovaru TVARG. 

Novou historii pivovaru bude nyní psát moderní technologie s troj-nádobovou Varnou o čistém objemu 2000 litrů, automatickým ovládáním a řízením procesů. Celková roční výtoč piva je kalkulována na 4 - 9 000 HL piva, která počítá hlavně s tradičním ležákem českého typu, ale i s moderními typy piva jako IPA, APA, ALE, kyselá piva a ovocná piva. Pivo bude dostupné v klasických bečkách pro hospody, ve skleněných lahvích a party soudcích pro kohokoliv, kdo má chuť na dobré pivo. Plnění lahví je zajištěno novou automatickou plničkou o výkonu až 1800 lahví za hodinu. Všechno okolo piva, co Vás zajímá, od výroby přes technologii, bude k vidění při prohlídkách pivovaru. Na takové prohlídce pochopitelně nebude chybět ani ochutnávka piva přímo z pivních tanků.

Pivovar TVARG byl a je srdeční záležitost naší společnosti. Nejen tím, že nás dělí pouze 30 km vzdálenost, ale také nadšením pro věc, které celý projekt provází. Jsme velmi vděční všem investorům, že se rozhodli spolupracovat právě s naší společností INOX Processing – SVOBODA.
https://www.traditionrolex.com/50