Vyrábíme tlakové i beztlakové nerezové nádoby. Naší hlavní výrobní činností jsou návrhy a výroba nerezových celků především do pivovarnického, ale také farmaceutického a potravinářského průmyslu.

nerezové nádoby, nerezové tanky, výroba nerezových celků do pivovarnického průmyslu, nerezová výroba, svařování kovů

Umělecky řemeslné spravování kovů - pasířství

02. 10. 2014

Mezi naše dovednosti patří také umělecky řemeslné spravováni kovů a pasířské práce jako je restaurování starých poškozených předmětů, zpracovávání a barvení mosazi, mědi a dalších barevných kovů.

Metalizací (šopováním) vyrábíme umělecké předměty a interiérové doplňky větších rozměrů a složitějších tvarů u kterých je vyžadován jednotný povrch jako je mosaz nebo bronz. Takto nametalizovaný výrobek se dá následně upravovat ať už mechanicky, nebo chemicky (leštění, broušení nebo chemické barvení např. do starobronzu). Tímto způsobem vyrobíme jakékoliv jednotné tvary a plochy aniž bychom někde museli plochu přerušit svárem.

Specializujeme se na ohýbání těchto materiálu - tzv.  ohýbání náškrabem (folding). Používá se na obklady nábytku, stěn apod., kde je vyžadována vysoká přesnost a malé vnější rádiusy a ohyby, které jsou na dnešních dostupných zařízení prakticky neproveditelné.

K oboru pasířství dále patří barvení mosazi, patinování, hnědění oceli a černění oceli. Tyto povrchové úpravy jsou ve veliké oblibě nejen u moderních architektů, ale jsou také nenahraditelné při renovaci, nebo nahrazování starých dobových předmětů.

Ukázka realizace včetně nerezem obkládané stěny, mřížky radiátorů a měděného krbu žehušice: